ODPOVĚDĚLI JSME NA VAŠE NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Často kladené otázky

Co je DPF - filtr pevných částic?

DPF filtr je filtr pevných částic u dieselových motorů. Více o filtru pevných částic.

Co je technologie SmartClean®?

SmartClean® je vyvinutá, patentovaná technologie, původem z USA, která je v současnosti nejefektivnější dostupnou metodou renovace filtru pevných částic u nás. Je šetrná k filtru, přírodě i Vaší peněžence. Zjistěte více o technologii SmartClean®!

Proč mít v autě nainstalovaný filtr pevných částic?

Auta s filtrem pevných částic jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí. Více o výhodách filtru pevných částic.

Není renovace filtru pevných částic nelegální?

Určitě není! Sami výrobci automobilů doporučují po určitém množství ujetých kilometrů DPF kvalifikovanými odborníky renovovat nebo vyměnit za nový.

Jak poznám, že je čas k renovaci DPF?

V ideálním případě je dobré čas od času zajet ke kontrole DPF, kde zjistíme, zda je již třeba filtr renovovat. Obvykle při blížících se ujetých 100 000 km od pořízení auta nebo poslední renovace filtru. Ucpaný DPF také poznáte podle chování vozidla – motor netáhne, auto se přepíná do nouzového režimu, neustále svítí kontrolka filtru. V nejhorším případě auto přestává fungovat zcela. Nicméně, i tehdy umíme problém vyřešit!

Je finančně výhodné mít DPF v autě?

Ano. Pokud byste si nechali DPF odstranit, okamžitě přijdete o několik emisních tříd. Např. Z EURO 5 na EURO 3. Ztrácíte možnost projíždět nízkoemisními zónami, které jsou v Evropě běžné a u nás neustále přibývají. Dále Vám hrozí odstavení vozidla, neprojdete na STK, hrozí vysoké pokuty. Přicházíte o záruku od výrobce. Nakonec budete legislativou donuceni si DPF opět koupit, pořizovací náklady nového filtru jsou průměrně kolem 50 tisíc korun!

Kolik stojí renovace DPF?

Cena renovace filtru pevných částic závisí na výrobci a modelu vozidla. Obecně je renovace DPF levnější než jeho odstranění! Ceny renovace DPF naleznete v katalogu vozidel.

Kdo mi zaručí, že renovace filtru proběhla v pořádku?

Na každou námi provedenou renovaci DPF poskytujeme záruku 3 roky nebo 100 000 ujetých kilometrů[1]! S námi máte vždy jistotu poctivě odvedené práce!

Jak rychle probíhá renovace DPF?

Již v den přijetí do servisu provádíme všechny měření a testy. Nejpozději do 48 hodin je filtr pevných částic obnoven až na 98 % původního stavu[2].

Mám autoservis a rád bych poskytl zákazníkům možnost renovace,
pomůžete mi?

Ano, autoservisům, které nemají možnost na profesionální úrovni renovovat filtr pevných částic, umožňujeme externí spolupráci za výhodných podmínek. Podívejte se na možnosti spolupráce a kontaktujte nás!

Nenašli jste, co jste potřebovali? Kontaktujte nás pomocí formuláře,
nebo volejte 720 33 22 11.


1. O rozšířené 3-leté záruce se informujte na zákaznické lince.

2. K celkové době renovace DPF je nutné počítat i demontáží a montáží DPF zpět do vozidla.

Klientská zóna